Andrzej Opitek

Andrzej Opitek

niedziela, 16 styczeń 2022 17:19

Msza św. w intencji śp. Zbigniewa Wwysockiego

Szanowni Państwo,

W imieniu małżonki Pani Marii Wysockiej oraz władz Stowarzyszenia zapraszamy Członków Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego, na rocznicową Mszę Św. w intencji śp.p. Prezesa Honorowego PSM-G, Ministra, Inżyniera, Przyjaciela Zbigniewa Wysockiego.

Msza św. zostanie odprawiona w dniu 23.01.2022 (niedziela) o godz.: 10:30 w Kościele w parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach  (ul. Makuszyńskiego 2, 81-595 Gdynia)  

Link do mapy: https://goo.gl/maps/AgD4ZFVQ39MaXJt6A

Serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiam,

Marek Wardaszka
p.o. Prezes Zarządu Stowarzyszenia
sobota, 25 grudzień 2021 11:15

Boże Narodzenie 2021

Szanowni Państwo,

Członkowie Stowarzyszenia,

Przyjaciele

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym gromadzimy się przy wspólnym stole, dzieląc się z bliskimi tym, co najlepsze. Dzięki temu wszelkie troski mogą odejść w zapomnienie, a więzi z najbliższymi ulegają umocnieniu. Niech te wyjątkowe dni świąteczne będą wypełnione spokojem ducha i poczuciem spełnienia, tak abyśmy z ufnością mogli spojrzeć na nadchodzący 2022 rok.

Przez symbolikę łamania się opłatkiem kieruję do Was, drodzy Członkowie PSM-G, życzenia wzajemnej życzliwości, pogody ducha i niegasnącej nadziei towarzyszącej każdego dnia. Niech ten wyjątkowy czas upłynie w atmosferze rodzinnego ciepła i radości. Życzę Wam, abyście mieli w sobie siłę, by stawiać czoła napotykanym przeciwnościom losu oraz wytrwałość, która pozwoli zmierzyć się ze wszelkimi wyzwaniami na Waszej drodze zawodowej i osobistej.

W imieniu Zarządu PSM-G życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkich pomyślności w Nowym Roku!

Marek Wardaszka
p.o. Prezes Zarządu Stowarzyszenia

niedziela, 14 listopad 2021 11:54

11 LISTOPADA W KĘTACH

CZEŚĆ DLA NIEPODLEGŁEJ!

Po raz piąty Polskie Stowarzyszenie Morskie- Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Ogniwo Kęty zorganizowało w naszym mieście MARSZ DLA POLSKI. Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy Kościele o.o.Franciszkanów, oraz pod tablicą bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy Kościele św.św. Małgorzaty i Katarzyny, a następnie pod pomnikiem Ofiar nazizmu i komunizmu przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.Tu ks. Proboszcz Jerzy Musiałek poprowadził modlitwę za Ojczyznę, po czym w kościele odprawił Mszę Świętą. Po mszy rozpoczęliśmy marsz ulicami Kęt do Rynku, gdzie złożyliśmy kwiaty i znicze pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego i pod pomnikiem św. Jana Kantego. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę, za ten radosny dzień i za wrażliwe serca Patriotów w Kętach! Organizatorzy